Mobil reklamcılık atağa kalktı

Mobil reklamcılık atağa kalktı eMarketer’ın verilerine göre, 2013 sonunda ABD mobil reklamcılık sektörü 7,29 milyar dolara ulaşacak. 

İnternet reklamcılığı için harcanan paralar masa üstünden mobil dünyaya transfer oluyor. eMarketer’ın son araştırmasına göre, ABD’nin mobil reklamcılık sektöründeki harcamalar 2013 sonu itibariyle 7,29 milyar doları bulacak. Bu ise firmanın 2012 Aralık ayında verdiği rapordaki verilerden 100 milyon dolar fazla bir tahmin demek. eMarketer iletişim departmanı yöneticilerinden Clark Fredicksen, verilerin yeniden düzenlenmesinin bir gereklilik olarak ortaya çıktığını çünkü mobil reklamcılığın beklenenden çok daha büyük bir ivmeye sahip olduğunu belirtti. Fredikcken süreçte Facebook ve Twitter‘ı, ‘patlama yaratan giriş kapıları’ olarak değerlendirirken, Google‘ın mobil reklamcılık için ‘güçlü bir performans’ sergilediğini söyledi. 

kaynak ve haberin devamı...http://www.mediacatonline.com/mobil-reklamcilik-ataga-kalkti/
Not:Burada yayınlanan haberlerin içeriklerinden ajansımız sorumlu değildir. Amacımız sektöre ve müşterilerimize güncel haber ve bilgi sunmaktır.